Potrebujú naše deti výtvarnú výchovu aj v digitálnom veku?

Polemika a diskusia: Potrebujú naše deti výtvarnú výchovu? Mala by výtvarná výchova zostať v školských učebných osnovách v pozícii tak ako doteraz? Alebo by sa mala transformovať do iného predmetu a a pod iným názvom?


Komentáre (3)
 • Je dôležité, aby výučba umenia v školách, ak chceme, aby naše deti rozvíjať sa ako ľudské bytosti. Umenie je jedným z hlavných vecí, ktoré nás odlišujú od zvierat.

   

  10. 08. 2014 - 20:51, iil888
 • Myslím si, že jej majú málo - výtvarná výchova je súčasťou budovania komplexnej osobnosti. Ak nebudú rozvíjať svoje schopnosti nie len tvoriť, ale aj tvorbu iných akceptovať, vedieť sa na ňu dívať, budú neuveriteľne ochudobňované - tie deti, myslím. Neustále voláme po tvorivosti - vo všetkých smeroch - ale zároveň berieme deťom priestor, kde by mohli byť slobodne tvorivé a navyše sa aj niečo naučiť. Ak sa zase začne niečo transformovať - tak kým sa to ako tak ujme, už môže aj byť neskoro. Celé naše školstvo momentálne pôsobí, akoby sa chcelo zbaviť šikovných a tvorivých ľudí. Ja som si to pracovne nazvala intelektuálna genocída národa. Je to smutné a je mi to ľúto - ale keď vidím, aké je to zložité vzbudiť v deťoch čo i len elementárny záujem a koľko majú podnetov,,, je to zvláštne.

  20. 01. 2013 - 22:02, Darina
 • Váš komentár

  26. 06. 2011 - 18:46, Božena Šupšáková
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť na stránku. Ak nie ste zaregistrovaní, môžete tak urobiť kliknutím sem.